הורות משותפת | ילד של אבא

ילד של אבא

מאת: עמית ברוקר

   

ילד של אבא, הנה כמה דברים חשובים שיש לי לכתוב לך. לא באמת משנה לי מי או כמה יקראו את הרשומה הזו, ואני גם קצת יודע שזה הולך לצאת מבפנים ושאולי זה ירגש טיפה. זה תמיד מרגש אותי לכתוב לך. אני מעדיף לכתוב לך את זה כאן ועכשיו ולא באיזו מעטפה סגורה שאתן לך כשתהיה גדול, ואם כבר להוציא מבפנים אז לפחות שיהיה טרי ואולי גם קצת מלוח. אתה כבר גבר קטן, אוטוטו מסיים כיתה א', כבר קורא וכותב מקסים, יש לנו עוד קצת עבודה בחשבון, אבל המורות שלך מרוצות, כך שבעצם נראה שהכל מתקדם מעולה. אני? אני תמיד אדאג שתצליח וגם אם לא תמיד אתה אוהב לעשות שיעורים - בסוף זה יישתלם לך, באחריות. היום אתה רק ילד, אבל מחר אתה כבר תהיה גבר גבר, וביום בן הימים, אם תקרא את מה שאבא שלך עומד לכתוב מכאן והלאה, אתה כבר תדע.

אתה מבין, היה לי לא נעים ממך. מאז שאמא שלך ואני נפרדנו, היית ונשארת האהבה הכי גדולה שלי בחיים. אתה הרי הכל בשבילי ואני כל כך אוהב אותך ומכאן ששמרתי עליי ועליך ובפרט את הביחד שלנו בקנאות גדולה. מה גם שתמיד היה לי בראש שאם וכאשר אני אכיר אישה נחמדה וראוייה, ועוד ארצה לשאת אותה לאישה, אז איכשהו הסתכלתי על זה כעל כסוג של בגידה בך, כי הרי אני רק שלך ובשבילך, אז מה פתאום שתיכנס לנו לחיים עוד מישהי? נהפוך הוא! יש שירימו גבה ויאמרו שמה פתאום ושהכל גיבוב של שטויות, יש שאמרו והפצירו בי להמשיך הלאה ולא להתעכב בגללך, ויש כאלה שאמרו שאני כבר עשיתי את שלי ושאפשר כבר לתלות את המעיל. המחשבה שתרגיש ולו רק למאית השנייה שאבא שלך לא לגמרי שלך, לא עזבה אותי ותמיד שמתי לי לנגד עיני או איך שלא אומרים את זה, שאתה תרגיש שאתה ורק אתה הכי חשוב בעולם בשבילי, כך זה היה וגם כך זה ישאר.

בשש השנים שחלפו מאז שאמא שלך ואני התגרשנו, שמרתי על קונפיגורציה כזו של פעמיים בשבוע וכל שבת שנייה, לרוב היינו רק שנינו עם כל הזמן העצום הזה, ובכל תחנה שעצרנו בה, בדקתי אותך טוב טוב, ואם לא היית מספיק מאושר בעיני אז המשכנו הלאה. וכך חלפה לה תקופה די מכובדת עם המון מהמורות ותמיד אני טוען שהחיים יותר חזקים מהכל. אתה לא מבין כמה דאגתי לך ועוד כמה פעמים אני אכתוב כמה אני דואג לך. אולי יש יחס ישר בין כמות הדאגות שלי אל בין כמה אני אוהב אותך, זה בסדר לומדים לחיות עם זה. אתה לא סתם ילד. בראש ובראשונה אתה הילד שלי. אתה לא מה שהם מגדירים כילד רגיל, אתה ילד מיוחד, הכי מיוחד! ואולי אם לכל ילד 'רגיל' דואגים, אז לך דואגים כפול? אבל זה לא באמת משנה כי כל ילד הוא ילד באשר הוא, בדיוק כמוך ובדיוק כמו כל הילדים האחרים. לקות תקשורתית, אוטיזם בתפקוד גבוה או כל הגדרה אחרת שניסו להגדיר לי במהלך השנים, כבר מזמן לא באמת משנה. משנה שאני אבא שלך, ושאני חולה לך על הצורה ואני לא הולך לוותר לך על שום דבר בחיים האלה, רק או מפני שאתה מיוחד. התשובה לכך היא פשוטה - אבא שלך אוהב אותך כמו איזה פסיכי ותזכור את זה טוב טוב.

אין כאן ציניות בפוסט הזה, קשה לך עם ציניות למרות שיש לך חוש הומור משגע, קצת מצחיק אבל אבא שלך אימץ את הציניות קרוב לחיקו. עזוב זה גם עניין של אופי ולאו דווקא בגלל שיש לי כל מיני דברים לחפות עליהם. כילד כזה מקסים כמו שאתה אתה לוקח כל מה שאומרים לך ברצינות גמורה - וזה בסדר גמור. זה מזכיר לי שלפני יומיים דפק לנו בדלת שליח עם פרחים ששלחו לנו חברים קרובים מלונדון לכבוד החתונה. אני, אתה בטח כבר מבין, אלוף בלזהות אנשים כמוך וישר הבנתי שהשליח הוא בעצם קצת הרבה כמוך. הוא היה מקסים בעיני, הוא הסביר לי בדיוק לאן שידכו את הברכה, הוא ביקש ממני להיזהר על הגבעולים שלא יישברו כי הם עדינים כאלה והוא היה גם קצת ביישן אותו שליח מיוחד. אולי בעיני כל אבא אחר, השליח הזה היה עוד שליח שבא למסור את הזר, אבל עבור אבא שלך השליח הזה היה סופר מיוחד, המלאך של כל השליחים אם תרצה. היה ניתן להבחין בבירור עד כמה הוא הקפיד על הדברים הקטנים, לא בטוח שזה היה קל עבורו, אבל בעצם, הוא עשה את העבודה שלו כמו גבר, והוא גם עשה אותה מצויין. כבר כתבתי שהחיים יותר חזקים מהכל? אז הנה עוד הוכחה שכן.

עילי שלי מחר אני ואתה מתחתנים. נעמוד אתה, מירב, הרב ואני מתחת לחופה וביחד נתחתן עם מירב. לא האמנתי שאתה ככה תתחבר אליה אבל כששני מלאכים נפגשים אז למה כבר עוד אפשר לצפות. כן אני יודע, יש גם אותי בתמונה וזה רק מקלקל לפעמים, אבל זה הכל מאהבה אתה כבר קצת מכיר את אבא שלך. אם לא היית אוהב ככה כמו שאתה אוהב את מירב, ואם מירב לא היית אוהבת אותך כמו שהיא אוהבת אותך, כל זה לא היה מתרחש כלל וכלל. אתה יודע שגם אני עברתי משהו דומה רק כשהייתי קצת יותר מבוגר ממך וגם אז זה הצליח. והנה לפני פחות משנה נכנסה לנו מירב לחיים והחיבור ביניכם עד היום קסום בעיני. תמוה יותר החיבור שלי אליה, אבל הבטחתי הפעם בלי ציניות. אם רק היית יודע גם כמה אתה חשוב לה, וכמה היא מוכנה להילחם עליך ואיפה שצריך. לפני חמישה ימים כשנסענו ברחבי הספארי ביקשת לעבור קדימה באוטו ולשבת עלינו, ובאופן הכי טבעי קמת מהמושב שלך והתיישבת על מירב. לא קינאתי בכלל, אולי קצת אבל היה לי חיוך ענק מבפנים. ושלא תחשוב שהכל יילך חלק, בטוח יהיו פה ושם גליצ'ים, ככה זה בחיים.

אני יודע שאתה רק ילד, עברת גם אתה כמה דברים השנה. כיתה א', אמא שלך שאוטוטו מפרגנת לך אח חדש, אני מפרגן לה גם. ואבא שלך שמצא את בחירת ליבו ומחר זה היום הגדול. אתה מתרגש אני יודע, והיום נמדוד אולי שוב את כל הבגדים החדשים שקנינו לך לכבוד הארוע, ככה לוודא שהכל מושלם. אני רק רוצה לכתוב לך שאתה גיבור. עברנו הרבה אתה ואני השנה, ואתה באמת גיבור. יצא לך לראות את אבא בכל מיני סיטואציות חלקן טובות יותר חלקן פחות, ואני יודע שסחבת עליך לא מעט. אני רוצה שתדע שאני הכי גאה בעולם להיות אבא שלך, וגם מירב הכי גאה להיות חלק מהעולם שלך, ויש לך חתיכת עולם מקסים ומלא מלא בנשמה גדולה כל כך. אל תדאג, גם אנחנו נייצר לך אח או אחות קטנה, אני יודע שאתה לא מת על הרעיון אבל אם תהיה לך נגיד אחות, לא נראה לי שהיא תיגע לך בלגו, ואם כן אז היא תשמח לשחק איתך בו גם. רק שלפני זה יש עוד כמה עניינים טכניים לדאוג להם, עזוב לא כאן.

גם אני מתרגש, וכתבתי השבוע לא מעט. בעיקר קיטרתי, אבל אבא שלך יודע לקטר יופי יופי. עזוב הכל סתם, אני הכי שמח ומאושר שיש לי אותך ושיש לי את מירב, אני עוד יותר מאושר שגם לך יש את מירב ומירב לא פחות מאושרת מזה גם. בקיצור כולם מתרגשים עכשיו, ואני אוטוטו הולך לקחת אותך מבצפר. נבוא היום הביתה, שום שיעורים ושום כלום רק כייף. ילד שלי, אתה הכי חשוב לי בעולם ואתה גם תישאר הכי חשוב לי בעולם תמיד. לא משנה מה כמה ואיך, אתה שלי ואני שלך ומירב של שנינו בסדר? ממחר באופן הלכתי אנחנו משפחה חדשה שקמה לה, וזו תוספת מבורכת לביחד שהיה לנו עד היום. ברור שיהיו דברים שאני אעשה רק איתך מה חשבת? וברור שיהיו דברים שתעשה רק עם מירב כי היא נורא אוהבת אותך. שמע יצאת ברווח נקי כאן, ורק שיהיה לך טוב ושכולנו נהיה מאושרים. אמן!

זהו ילד שלי אני עומד לסיים. אם הבנת את מה שכתבתי לך עכשיו? אתה עוד תבין אני משוכנע. נחגוג היום אתה ואני, נעשה הרבה כייף, נתעייף, ובלילה נלך לישון. בטח נקרא את 'איה פלוטו' ואז אבא יילך להכין לך את הדברים למחר. מחר נקום בבוקר, נאכל ארוחת בוקר, בטח אתה תאכל, אני סתם אהיה לחוץ, נארוז כמה דברים בתיק ונלך להתחתן עם מירב, איך נשמע לך? לי זה נשמע אחלה.

אבא אוהב אותך ילד מקסים שלי.

 

מוקדש לעילי, למירב וגם לי קצת, מה יש גם אני בעסק הזה.

 

עמית